Středa 28. října. Je Státní Svátek

Hypoteční banka obsadila třetinu hypotečního trhu v ČR

Hypoteční banka v roce 2010 poskytla úvěry v celkovém objemu přesahujícím 27 miliard korun a s tržním podílem lehce přesahujícím 32 % potvrdila svou pozici největšího poskytovatele hypoték na českém hypotenčím trhu.

„Rok 2010 byl náročný, ale zároveň i úspěšný. Růst obchodů posledních měsíců dokonce předčil naše očekávání a příjemně nás překvapil. Meziroční růsty je třeba brát s lehkou rezervou, protože konec roku 2009 byl slabý,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. „Nepotvrdily se ani původní předpovědi, že hypotéky v roce 2010 potáhne zejména refinancování úvěrů poskytnutých v silných letech 2005 a 2007. Jejich podíl byl v portfoliu poskytnutých hypoték v řádu jednotek procent. Růst byl tedy tažen zejména novými úvěry, což je dobrá zpráva pro celý hypoteční trh,“ dodává.

Rok 2010 se vyznačoval výrazným poklesem úrokových sazeb. Ten je však podle představitelů Hypoteční banky u konce. „Vzhledem k rostoucí ceně zdrojů na mezibankovních a především dluhopisových trzích je růst úrokových sazeb hypotečních úvěrů nevyhnutelný,“ říká Martin Vašek, náměstek generálního ředitele Hypoteční banky pro věci finanční. Tak uvidíme.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *