Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Hypoteční banka pozoruje zvýšení zájem o pojištění schopnosti splácet

Hypoteční banka i přes pokles hypotečního trhu v loňském roce zaznamenala rostoucí zájem o pojištění hypotéky. V loňském roce si k novým úvěrům sjednalo pojištění schopnosti splácet 35 % nových klientů.

Hypoteční banka pozoruje rostoucí zájem o pojištění hypoték. Zatímco v roce 2007 evidovala banka pojištění hypotéky jen u 29 % nově poskytnutých úvěrů, v loňském roce si k novým úvěrům sjednalo pojištění již 35 % nových klientů.

„Značně zvýšený zájem je daný zejména uvědomělostí klientů. V době krize stále více lidí zjišťuje, že pojištění hypotéky je dobrý způsob, jak chránit sebe a zajistit splácení úvěru i v případě složitých životních situacích. Zájem o pojištění roste, některou z nabízených variant pojištění v loňském roce využili téměř čtyři z deseti nových klientů banky,“ komentuje situaci Vlastimil Nigrin, náměstek generálního ředitele Hypoteční banky. „Hypoteční banka dlouhodobě podporuje a informuje o možnostech, jak si hypotéku pojistit. Například v loňském říjnu proběhla speciální akce podporující pojištění,“ doplňuje Vlastimil Nigrin.

Zdroj:
Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *