Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Hypoteční banky lákají klienty na delší fixace

Vyšší sazby u delších fixací jsou minulostí. Banky nabízejí dlouhodobé fixace hypotečních úvěrů za stejnou cenu jako kratší fixace. Sjednocením sazeb se snaží získat klienta na delší dobu.

Vzhledem k tomu, že se nacházíme blízko vrcholu hospodářského cyklu, cena peněz klesá v závislosti na délce půjčky. „Jistou nesnáz pro banky při delších smlouvách představují dosud nevyjasněné podmínky týkající se sankcí při předčasném splacení,“ uvedl šéf poradenské firmy Golem Finance Libor Ostatek.

„Sjednocením výše sazeb bez ohledu na délku fixace reagujeme na zvýšenou poptávku klientů po delších fixacích. Historicky byly delší fixace zpravidla dražší než kratší,“ uvádí mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek.

Fixace od osmi do dvaceti let tvoří již dvě třetiny z nově poskytovaných hypoték,“ říká Filip Hrubý z České spořitelny. „Většinu hypoték poskytujeme na dlouhých fixacích,“ potvrzuje Petr Plocek z UniCredit Bank, která nabízí jednu sazbu pro všechny fixace.

Poradci odhadují, že z celkového počtu poskytnutých hypoték je zhruba 40 procent s fixací na pět a více let. Hypotéky s variabilní úrokovou sazbou se již na trhu téměř nevyskytují.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *