Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Jaro přineslo další meziroční růst cen bytů, tempo ale zpomaluje

Průměrná nabídková cena nových bytů v Praze se ke konci dubna meziročně zvýšila o 10 procent na 99 400 korun za metr čtvereční. Růst cen nových bytů přesto zpomaluje. Meziroční růst v polovině loňského roku činil 22,5 procent. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte.

Nabídka developerů se meziročně ke konci dubna rozšířila o 18 procent na 4 827 volných dostupných bytů. „Na trh přišly v březnu a dubnu především domy ve vnitřní části města a projekty kompletních rekonstrukcí bývalých činžovních domů, zvýšila se tak velikost i cena nových bytů,“ uvedl analytik Deloitte Petr Hána. Během března a dubna byly na trhu uvedeny byty za 7,6 miliardy korun ve 23 projektech.

Na trh se v březnu a dubnu dostalo 945 nových bytů, což je meziročně zhruba o desetinu méně.„Vývoj nabídky nových bytů v období jarních měsíců byl zcela rozdílný. Březen potvrzoval zvýšenou nabídku nových bytů z ledna a února, když první kvartál skončil nejlepším výsledkem za posledních pět let. Duben však tento pozitivní vývoj zastavil a s 270 novými byty dodanými na trh byl naopak nejhorším dubnem za posledních pět let,“ doplnil Hána.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *