Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Kanceláří v Praze přibyde nejvíce od krize, nájemné poklesne

V letošním roce developeři vytvoří v Praze až 200 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří, což je nejvíce od krize. V roce 2014 bylo dostavěno 149 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor. Nárůst nových kancelářských ploch vedl k poklesu nájemného v loňském roce, ceny nájemného by tak měly klesat i letos.

„Trh kancelářských prostor se v Praze potýká s přílivem nově dokončovaných projektů. Na druhé straně, kancelářské nemovitosti v dobré lokalitě jsou preferovanou formou investice mezinárodních skupin a fondů. Přebytek volných peněz na trhu a související nízké úrokové sazby posilují poptávku a ve výsledku určují situaci na trhu,“ uvedl Pavel Kliment, partner odpovědný za služby pro realitní a stavební společnosti KPMG v ČR.

Pokles nominálního nájemného byl znát již v roce 2014. Letošní rok nebude jednodušší. Pronajímatelé se samozřejmě snaží držet si určitou úroveň nominálního nájemného, ale na úkor vyšších pobídek,“ uvedla Alexandra Tomášková ze společnosti Skanska Property Czech Republic.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *