Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Kde všude se dá žít za 1000 dolarů měsíčně

Kde na zemi se žije nejlépe a nejlevněji? Tuto otázku si položil server Quora, který se zabývá nejrůznějšími dotazy uživatelů. Dobrý život za 1000 dolarů nalezneme prakticky kdekoliv na světě.

Mnoho uživatelů volí za idilycký život právě jihovýchodní Asii. A kde je to místo „kde si budete žít jako rocková hvězda s rozpočtem baťůžkáře?“. Vítězem je ostrov Bali. Nádherné počasí a skvostné pláže jsou perlou v tichomoří. Dvoupokojové byty v dobré lokalitě stojí kolem 200 dolarů měsíčně a luxus v podobě francouzské restaurace vyjde kvůli obří ostrovní konkurenci v pohostinství na třetinu toho, co ve velkých světových městech. „Bali se může měřit s kterýmkoliv velkým městem v dokonalosti v jídle, nočním životě i designu,“ chválila uživatelka serveru Quora Jingcho Yang. „Najdete tu ty nejlepší plážové kluby i nekonečný seznam sportovních aktivit.“ ,

Populární volbou je i východní Evropa. Podle Mirceia Goia je tou zemí Rumunsko. V zemi lze fungovat za méně než 1000 dolarů měsíčně, včetně jídla a nájmu. Částečně i proto, že průměrný plat se pohybuje kolem 575 dolarů a v menších městech ještě níže. „Ceny nemovitostí kvůli globální krizi dramaticky klesly, takže můžete koupit levnější byt/dům/pozemek,“ psal Goia. Ti, kteří zatouží po pronájmu v Bukurešti, by měli čekat částku 200 až 500 dolarů za měsíc. „A lidé jsou vůči cizincům přátelští a mnoho jich mluví anglicky.

Pozadu nezůstává ani Praha. „Jedním z nejkrásnějších míst na světě je Praha“ napsal Chinmaya Patanaik . Životní náklady jsou zde nižší než v  okolních západních městech. „Za 1000 dolarů můžete žít celkem pohodlně, za méně než 400 dolarů dostanete jednopokojový byt nebo garsonku. Do toho se zahrnují výdaje na internet, topení, elektřinu atd. Internetové připojení je velmi rychlé, platím zhruba 30 dolarů za rychlost 100 Mbp/s.“ A kdyby bylo takové horko jako loni, radí Patanik, „můžete se vždycky zchladit tradičním českým pivem, které tady stojí jen dolar a půl“.

Zdroj: FORBES.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *