Pátek 23. srpna. Svátek má Sandra.

Kmotři ODS ovlivňují změny územního plánu Prahy

Podle některých zastupitelů ovlivňují kmotři ODS změny územního plánu metropole, pomocí něhož lze zasahovat do mnohamiliardových plánů developerů. Podle E15 se momentálně řeší hlavně největší nezastavěná lokalita na území Dubče, Měcholup a Štěrbohol a rozsáhlý brownfield nádraží v Bubnech.

Patrná je snaha o rozbití koalice v Praze 8, která spolu s prvním, druhým, pátým a devátým obvodem patří do tábora Bohuslava Svobody.  Podnikatel Tomáš Hrdlička do vedení Prahy 8 prosazuje svého člověka, který by měl zodpovídat za územní rozvoj. Pravděpodobně má jít o zastupitele zelených Petra Vilguse, který se už loni pokusil koalici v Praze 8 shodit.

Něco podobného nepamatuji. Jako spojka mezi kmotry a vedením magistrátu fungují dva bývalí policisté. Bezpochyby se museli hodně snažit, jinak by návrh opět spadl pod stůl,“ řekl nejmenovaný zastupitel. 

Podezřelý je í i projekt na využití vůbec největší nezastavěné lokality v Praze, pětisethektarového pozemku na území Dubče, Měcholup a Štěrbohol. Podle E15 návrh začátkem února schválil výbor pro územní rozvoj i přes nesouhlasné stanovisko jak odborné komise, tak městské rady.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *