Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

LBBW Bank vloni zdvojnásobila produkci hypoték

LBBW Bank v loňském roce zaznamenala téměř dvojnásobný nárůst objemu spravovaných hypoték a o 121 % rostla v objemu nově sjednaných úvěrů.

„Loňský rok i počátek letošního roku byl pro LBBW Bank v oblasti hypoték velmi úspěšný. Díky klesajícím úrokových sazbám a zajímavým akčním nabídkám se nám podařilo připravit klientům atraktivní možnosti jak pro refinancování jejich stávajících závazků, tak pro otevírání nových úvěrů,“ řekl Henrik Pregel, člen představenstva.

Zhruba polovina všech nových hypotečních obchodů byla v loňském roce uzavřena na pražských pobočkách LBBW. Zajímavostí je také struktura portfolia nově uzavřených obchodů. Třetina nových klientů LBBW Bank z poskytnuté hypotéky plánuje financovat koupi nemovitosti, zejména bytu či domu pro vlastní bydlení, a jen přibližně 5 % hypoték je poskytováno na výstavbu vlastního bydlení. Nejvíce hypotečních úvěrů (až 50 % celého portfolia) bylo klientům poskytnuto na refinancování jejich stávajících závazků od jiných bank. V oblasti fixací byl oproti předchozím letům v LBBW Bank zaznamenán zvýšený zájem o tříleté fixace, pětiletá fixace zůstala druhou nejpopulárnější volbou.

Podíly jednotlivých fixací na celkovém objemu poskytnutých hypoték


Zdroj: Tisková zpráva LBBW Bank

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *