Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Levné hypotéky mohou již brzy skončit

Květnové zvýšení základních úrokových sazeb ČNB by banky mohly již brzy promítnout do úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Po jarních akcích na hypotéky by tak mohlo přijít zdražení.

„Zvýšení sazeb ze strany ČNB budeme muset v horizontu týdnů zohlednit i v úrokových sazbách hypotečních úvěrů. Cen spotřebitelských úvěrů by se to nemělo dotknout,“ říká šéf úvěrových produktů banky Moneta Tomáš Kostrhoun.

Na případný růst úrokových sazeb upozorňovali například i osobní bankéři České spořitelny v e-mailu rozesílaném na začátku května klientům. „V souvislosti se zvýšením repo sazby ČNB může dojít k růstu úrokových sazeb na hypotečních úvěrech,“ stálo v upozornění.

Zvýšení sazeb hypotečních bank bude podle odborníků záviset i na reakci lídrů hypotečního trhu. „Ve druhém čtvrtletí úroky zřejmě dosáhnou letošního dna. Růst sazeb očekáváme na počátku léta, do té doby se banky zřejmě pokusí využít nejsilnějších měsíců poptávky v roce pro zvýšení obchodů,“ soudí šéf poradenské společnosti Golem Finance Libor Ostatek.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *