Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Libuš nepřijala půjčku od Prahy na byty v Písnici

Skupina ČEZ nebude prodlužovat termín na odkup bytů v pražské Písnici. Nabídky je možné podávat do 2. prosince. Městská část Libuš nepřijala podle skupiny bezúročnou půjčku od Prahy na nákup 730 bytů v hodnotě 1,2 miliardy korun. Nemá tak prostředky na nákup bytů.

Radnice podala žádost o prodloužení lhůty do června příštího roku. „Z posledního usnesení zastupitelstva městské části Praha-Libuš vyplývá, že městská část nepřijala půjčku od hlavního města Prahy, a nemá tudíž zajištěné financování pro účast ve veřejné soutěži. Ani v případě prodloužení termínu pro podání nabídek nemá Skupina ČEZ jistotu, že se Městská část Praha-Libuš do výběrového řízení přihlásí,“ uvedl mluvčí energetické společnosti Roman Gazdík.

Starosta Jiří Koubek uvedl, že městská část musí ze zákona o půjčku hlavní město požádat, nemůže tedy půjčku přijmout. Praha proto půjčku nepřidělila, ale umožnila Libuši o půjčku zažádat.

„Deklarovali jedině snahu soutěž zrušit. Přestože pan starosta Koubek veřejně tvrdí, že městská část Praha-Libuš projevila zájem o účast ve veřejné soutěži, neučinila dosud kromě koupě informačního memoranda žádný krok,“ uvedl mluvčí skupiny ČEZ.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *