Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Lidé dostanou delší čas na rozmyšlenou před koncem fixace o nové úrokové sazbě

Lidé budou mít více času na rozmyšlenou při výběru nové úrokové sazby pro další období. Banka bude muset poslat klientovi návrh nové úrokové sazby nejdéle tři měsíce před koncem fixace. Nové pravidlo, které je součástí zákona o úvěru pro spotřebitele, o kterém v současné době jednají poslanci, by mělo začít platit na jaře.

V současné době zákon lhůtu pro oznámení nové úrokové sazby nestanovuje. Většina bank zasílá návrh nové úrokové sazby šest týdnů před koncem fixace, některé banky ale informují klienty v mnohem kratší době. „Dnes banky určitě informují klienty dřív než před pár lety. Ale i tak je období, které lidé mají na rozmyšlenou o nové sazbě a na případné jednání s jinou bankou, poměrně krátké. I do tří týdnů před fixací se převod hypotéky stihnout dá, ale většinou jen s pomocí finančního poradce, protože stále nejde o úplně jednoduchou záležitost,“ říká Libor Ostatek, šéf společnosti Golem Finance.

Banky by na novinku měly být připraveny. „Už nyní některé klienty, které máme zájem udržet, informujeme i s větším předstihem,„ říká ředitel Hypoteční banky Jan Sadil, a dodává: „Počítáme s úpravou našich systémů a procesů tak, abychom od účinnosti nového zákona nové pravidlo splnili.“

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *