EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jiří Havelka

07. 12. 2015

Lidé dostanou delší čas na rozmyšlenou před koncem fixace o nové úrokové sazbě

 


 

V současné době zákon lhůtu pro oznámení nové úrokové sazby nestanovuje. Většina bank zasílá návrh nové úrokové sazby šest týdnů před koncem fixace, některé banky ale informují klienty v mnohem kratší době. „Dnes banky určitě informují klienty dřív než před pár lety. Ale i tak je období, které lidé mají na rozmyšlenou o nové sazbě a na případné jednání s jinou bankou, poměrně krátké. I do tří týdnů před fixací se převod hypotéky stihnout dá, ale většinou jen s pomocí finančního poradce, protože stále nejde o úplně jednoduchou záležitost,“ říká Libor Ostatek, šéf společnosti Golem Finance.

Banky by na novinku měly být připraveny. „Už nyní některé klienty, které máme zájem udržet, informujeme i s větším předstihem,„ říká ředitel Hypoteční banky Jan Sadil, a dodává: „Počítáme s úpravou našich systémů a procesů tak, abychom od účinnosti nového zákona nové pravidlo splnili.“

Zdroj: Aktuálně.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Nova zelená úsporám startuje

Vybíráte hypotéku? Nekoukejte jen na úrokovou sazbu

Rozhodujete-li se u jaké banky si zřídíte hypoteční úvěr, nehleďte jen na úrokovou sazbu. Důležité je plno dalších aspektů, jako například délka fixace, podmínka sjednání pojištění nebo zasílání výplaty na účet u dané banky. Zvážit je třeba všechno.

Text: František Veselý

05. 11. 2021

Dlouhodobé fixace u hypoték jsou v kurzu. Lidé mají strach ze zdražování

Zdroj: Pixabay.com Průměrná úroková sazba u hypoték byla v dubnu podle Fincentrum Hypoindex 1,98 procenta. Jenže odborníci se shodují, že sazby budou růst. Proto je logické, že lidé, kteří si chtějí pořídit nemovitost na hypotéku, chtějí na co nejdéle výhodnou úrokovou sazbu zafixovat.

Text: Monika Lukešová

25. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.