Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Lidé nemají na splácení úvěrů, počet nucených prodejů roste

Češi mají stále problémy se splácením úvěrů. Za letošní tři čtvrtletí se počet nedobrovolných veřejných dražeb meziročně více než zdvojnásobil na 531, vyplývá z dražebních statistik na serveru centralniadresa.cz.

"Počet nedobrovolných dražeb roste přímo úměrně tomu, jak se zvětšuje počet těch, kteří nejsou schopni splácet hypotéky a jiné úvěry zajištěné nemovitostmi," řekl serveru iHNed.cz člen představenstva společnosti Naxos Libor Nevšímal. Roste také počet dražeb majetku zapsaného v rámci insolvencí. Podle Josefa Machů z dražební firmy Prokonzulta je na vině i růst půjček domácností od nebankovních subjektů. "Dlužníci nedomýšlejí, k čemu se smluvně zavážou," uvedl Josef Machů. 

Od ledna do září letošního roku již proběhlo celkem 2092 nucených dražeb, z nichž 1870 připadalo na dražby nemovitostí, přitom za stejné období loňského roku to bylo celkově jen 1647 veřejných dražeb. Celkový objem dražeb meziročně vzrostl dvojnásobně na hodnotu 10,1 miliardy korun. Vydražením dražební společnosti zatím získaly 2,2 miliardy korun, před rokem to bylo 1,7 miliardy Kč.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *