Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Lyžování v Praze? Může být brzy realitou

Zhruba rok již leží na stole ambiciózní plán skupiny architektů. Všimli si totiž nevyužívané plochy v Praze Radotín a hned se jali navrhnout projekt sportovního areálu s názvem Sport areál Lahovice (SAL).

Z vlastní iniciativy jsme dali dohromady návrhy, co by tady mohlo vzniknout. Představili jsme záměry úřadům, abychom zjistili, jak se na to tváří,“ řekl Petr Bedrna, jeden z architektů z kanceláře Deco Group.

Malým háčkem může být však investice. Náklady na výstavbu by mohly stát okolo 6 miliard korun. A do toho se jen tak nikomu nechce. „Kontaktovali jsme i nějaké investory, někteří řekli ano, ale musí se ještě všechno ekonomicky spočítat,“ dodal Bedrna, aniž chtěl odhalit, s jakými investory vyjednával.

Proti nápadu se nestaví ani radnice městské části. Nicméně na realizaci finanční podpory je prozatím ještě velmi brzo. Areál by měl nabídnout například stadion s plochou na lední hokej, curling, dráhu na rychlobruslení o délce 400 metrů a krytý svah pro lyžaře v hale s celoročním provozem, kde by byla lanovka a sjezdovka dlouhá téměř půl kilometru.

Zdroj: Novinky.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *