Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Milan Tarabata: Nájemní smlouvy s RPG Byty nevypovídejte

Představitelé nájemníků bývalých bytů OKD vyzývají nájemníky k hromadným výpovědím nájemních smluv. Předseda Sdružení nájemníků ČR (SON) Milan Tarabata ale tvrdí, že k výpovědím nájemníci nemají důvod a mají také předkupní právo na byty.

„SON se distancuje od populistických výzev předsedy Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ pana Macháčka k vypovídání nájmů a opouštění nájemních bytů. Není k tomu v současné době žádný důvod,“ uvedl předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba a dodává: „My říkáme, že největší chyba by byla, pokud by lidé vypověděli nájem a neměli kde bydlet. Neumím si představit, že by 40 tisíc rodin dalo naráz výpověď. Společnost by sice poškodili, ale co by dělali pak?“

43 tisíc bytů o celkové rozloze 2,6 milionů metrů čtverečních koupil začátkem srpna mezinárodní realitní investor Roud Hill Capital od RPG byty. „Její nový vlastník, společnost Round Hill Capital, která vlastní po celé Evropě spousty bytů, podle svého vyjádření žádný prodej jednotlivých bytů neplánuje a hodlá se angažovat v oblasti nájemního bydlení,“ uvedl Milan Tarabata po setkání s představiteli Round Hill Capital.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *