Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Mileniálové sní o perfektním bydlení, ceny je ale vrací zpět do reality

Mladí lidé ve věku od 20 do 30 let zvaní mileniálové chtějí bydlet v módních čtvrtích ve velkých městech. Současné ceny bydlení je však rychle vrací zpět do reality.

Obecně jsou mileniálové vykreslováni jako lidé, kteří se neradi k něčemu vážou, nechtějí nic vlastnit ani se nikam upisovat. Chtějí mít všechny benefity moderního života – kariéru, volný čas, ale i hezké bydlení,“ popisuje zákazníky do třiceti let majitel realitní kanceláře RE/MAX Anděl Jaroslav Nedvěd. Mileniálové se zajímají především o bydlení ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Olomouc či Plzeň.

Po škole však podle výkonného ředitele Fincentra Reality Martina Fojtíka žijí většinou nějakou dobu v nájmu a hypotéku řeší až po dvou letech od konce studií. Nejčastěji mileniálové touží po moderním bytě v novostavbě poblíž centra a důležitá je pro ně dostupnost veřejné dopravy.

Podle statistik developerské společnosti Central Group klesl vloni průměrný věk těch, kteří si kupují byt, poprvé pod hranici 40 let. „Důvodem je fakt, že velmi levné hypotéky v posledních letech zpřístupnily bydlení také mladší generaci, dokonce i lidem pod 30 let. Vzhledem k rostoucím cenám nových bytů v uplynulém roce ale počet mladých kupujících opět klesá a průměrný věk se tak pomalu vrací k hranici 40 let,“ vysvětlila tisková mluvčí Central Group Marcela Fialková.

Pokud si mladí nemohou vysněný byt koupit, tak raději volí pronájem. „Naše zkušenost je taková, že v mnoha případech poté, co zjistí, co za své peníze mohou koupit, zvolí nakonec pronájem, který jejich očekávání splní. Nebo ještě spíš, zůstávají déle u rodičů,“ uvádí výkonný ředitel realitní sítě Century 21 Štěpán Gjurič.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *