Neděle 05. dubna. Svátek má Miroslava.

Miroslav Kalousek navrhne vládě zrušit daňové zvýhodnění hypoték

Ministr financí Miroslav Kalousek v rámci úsporných opatření navrhne vládě zvážit zrušení daňových výhod u hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Podle prvních reakcí nejsou koaliční partneři zásadně proti.

"Myslím si, že to bude složitá diskuse, ale chci ji alespoň podstoupit. Netvrdím, že s tím stojí a padá svět. Není to v koaliční dohodě. Proto se ani nebudu tolik zlobit, když mi to neprojde," uvedl Miroslav Kalousek v deníku Právo.

"Budeme diskutovat o odstranění všech výjimek. Žádná není tabu – s výjimkou položek určených na zabezpečení dětí a důchodu," reagoval na Kalouskův návrh Petr Nečas pro Aktualne.cz. "Říkat, které výjimky zůstanou a které budou odstraněny, je však zatím předčasné," dodal.

Za stávající situace a po splnění podmínek (např. využívání nemovitosti k trvalému bydlení) si mohou klienti splácející hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření odečíst na konci roku od základu daně všechny zaplacené úroky až do výše 300 000 Kč. Bližší informace k možnosti daňových odpočtů naleznete v článku "Jak si odečíst zaplacené úroky z úvěru z daní?".

Zdroj:
Aktualne.cz

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *