Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Místo kanceláří se postaví komunitní centrum

Deset let bojovali obyvatelé pankráce proti výstavbě šestnáctipodlažní kancelářské budovy. Nakonec na pankráckých pláních poblíž sídliště Zelená liška vyroste komunitní centrum Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Nová modlitebna mormonů vyroste v nejbližších letech v blízkosti metra Pankrác a hotelu Panorama na okraji pankrácké pláně. Církev, oficiálně zvaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, zde má ovšem mnohem větší plány. Součástí modlitebny na zhruba hektarovém pozemku má být i komunitní centrum, které bude přístupné i veřejnosti. Zde chce církev pořádat různé kurzy, aktivity mládeže, kulturní vystoupení, ale i třeba svatby.

Tyto aktivity budou zdarma jak pro členy církve, tak pro zájemce z blízkého i širokého okolí,“ uvedl člen pražského vedení církve Martin Pilka. Na uvedeném místě je nyní zpustlý plácek, kde je staré volejbalové hřiště a zdržují se tam bezdomovci.

Ještě před několika lety přitom mělo na uvedených pozemcích vyrůst obří kancelářské centrum, které chtěla stavět developerská společnost ING Green Fox. Městská část již v roce 2006 vydala na stavbu územní rozhodnutí i povolení, že investor nemusí zachovat zákonné vzdálenosti od ostatních budov. Proti tomu však začala protestovat místní sdružení a vydané rozhodnutí soud jako nezákonné dvakrát smetl.

Před dvěmi lety developer svůj boj vzdal a prodal pozemky mormonům. Místní tento akt vítají. „Z našeho hlediska je to mnohem lepší, než když tam měla být ta obrovská stavba. Toto bude mít jen dvě patra,“ říká Marie Janoušková, předsedkyně občanského sdružení SOIP Praha 4, která stála za úspěšnými žalobami na developery.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *