Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Místo podniku Avia v Letňanech asi vyroste nová čtvrť

15.01.2018

Větší část více než 60hektarového areálu po výrobci nákladních automobilů Avia v Praze-Letňanech leží několik let ladem. Změna by měla nastat zhruba do poloviny letošního roku, kdy se očekává schválení změny územního plánu. Na nevyužité ploše se bude dát stavět.

Vlastník těchto pozemků – investiční společnost Odien Group, plánuje na místě postavit novou městskou čtvrť. „Kolem 60 procent kapacity bude určeno pro byty. Kolik bytů to bude přesně ve finále, těžko odhadovat, ale počítáme zhruba s 2500 byty,“ řekl v rozhovoru s HN Michael Saran, šéf Odien Group.

Část bude dál průmyslovým areálem pro menší drobné nájemce z oboru lehkého strojírenství, a vyroste tam i komerční zóna,“ dodal Saran. Na menší části areálu se tak s výrobou a sklady počítá i do budoucna. Tento záměr kvituje pražský Institut plánování a rozvoje, ale nelíbí se městské části Praha 18 kvůli obavám ze zvýšení kamionové dopravy.

Stavět se má postupně. „Plánujeme tři hlavní fáze developmentu. Očekáváme, že náklady na první etapu dosáhnou mezi šesti až osmi miliardami korun,“ uvedl Saran.

Součástí nové čtvrti mají být byty, kanceláře, služby, zdravotní zařízení, škola a pětihektarový park. Saran, slibuje i investici do výstavby sportovišť sportovní akademie.

Výstavbu školy a sportoviště v první fázi bychom mohli zahájit za tři roky. Bude se stavět po fázích, ale naše ambice je pět až 10 let,“ řekl Saran.

Zdroj: hn.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *