Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Mladí se nezvládají osamostatnit. Nemají peníze na vlastní bydlení

I když by mladí lidé chtěli bydlet sami, často si to momentálně nemohou dovolit. Nemají totiž dost peněz ani na koupi bytu, ale ani na pronájem. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny.

Nejkritičtější situace je u věkové kategorie 25–34 let. V tomto věku kvůli financím zůstává s rodiči 70 procent mladých.

Nejen odrostlé děti, ale často i jejich rodiče touží po klidu a soukromí, kterého si ve sdílené domácnosti neužijí. Ideální je proto myslet dopředu a začít dětem včas spořit, aby měly při vylétnutí z hnízda pevný základ, na kterém mohou začít stavět svou budoucnost,“ komentuje výsledky průzkumu NMS Market Research Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Dvě třetiny Čechů se shodují na tom, že by se mladí lidé měli odstěhovat od rodičů hned, jak začnou sami vydělávat. S tím souhlasí hlavně lidé, žijící v menším činžovním bytě (24 %) nebo v paneláku (21 %). Majitelé rodinných domů jsou však vůči dospělým dětem žijících u rodičů o něco shovívavější, s jejich odstěhováním rozhodně souhlasí pouze 15 % dotázaných.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen stavební spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *