Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Na český realitní trh letos vstoupí britská firma Savills

Český trh komerčních nemovitostí se může ještě v letošním roce těšit na vstup britské poradenské společnosti Savills, jejíž globální tržby dosahují jedné miliardy eur. „Savills má za úkol ještě letos vstoupit na český trh,“ uvedl zdroj, který nechce být jmenován.

Na trhu komerčních realit působí v regionu Savills již na trhu v Polsku. V Česku bude Savills konkurovat zejména zahraničním konzultantským společnostem jako je CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, DTZ a JLL.

Na domácím trhu se však pohybují také české firmy. „Vzniku domácích hráčů v oblasti poradenství v komerčních nemovitostech významně napomohla krize, díky které se začaly přeskupovat síly a část lidí se zkušenostmi z korporátního byznysu se rozhodla osamostatnit,“ řekl Jan Kovařínský, jehož společnost JK Advisory.

„Vzhledem ke zvýšenému zájmu našich klientů o poradenské služby v oblasti akvizic a prodeje komerčních nemovitostí chceme dále rozšiřovat investiční oddělení. V průběhu letošního roku plánujeme rovněž doplnit rozsah našich služeb o oceňování nemovitostí,“ uvedl Tomáš Duda, majitel a generální ředitel společnosti Professionals, která se původně zaměřovala na byty.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *