Sobota 18. listopadu. Svátek má Romana.

Na podpoře bydlení plánuje MMR vyplatit 420 milionů Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo dotační programy v bytové politice pro příští rok. V případě schválení vládního návrhu státního rozpočtu by k dispozici mělo být necelých 420 milionů Kč.

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo na svých webových stránkách výzvu k podávání žádostí o dotace z následujících 4 programů:

 • „Podpora regenerace panelových sídlišť pro rok 2011“ (podprogram 117 512),
 • „Podpora výstavby technické infrastruktury pro rok 2011“ (podprogram 117 513),
 • „Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2011“ (podprogram 117 514),
 • „Podpora oprav domovních olověných rozvodů pro rok 2011“ (podprogram 117 515)

Největší část dotací (cca 220 mil. Kč) by měla sloužit k podpoře výstavby bytů sociálního určení, které budou poprvé přístupné nejen obcím, ale také soukromým subjektům. Dotace na bytovou jednotku, která je zcela nově postavena, je limitována částkou 600 tisíc v případě bytů pečovatelských a v případě bytů „vstupních“ (tedy určených pro určité sociální skupiny) pak částkou 550 tisíc Kč. Za splnění vyšších kritérií energetické náročnosti je bonus dalších 50 tisíc Kč.

Novinkou letošního roku je také možnost koupit podporovaný byt v dražbě, stáří takového bytu musí být však prokazatelně minimálně deset let. Cílem tohoto opatření vyhovět prosbám obcí a některých neziskových subjektů, které chtějí pro sociální bydlení využít opuštěné a tržně nevyužitelné byty, které soukromí vlastníci nabízí prodejem k dalšímu využití. V takovém případě je dotace do 400 tisíc Kč na jeden byt.

Znění podprogramů a kriteria hodnocení žádostí jsou k dispozici na webových stránkách ministerstva. Lhůta pro doručení žádosti začíná běžet dnem 20. prosince 2010 a končí 28. února 2011.

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj

   Předchozí článek: «
   Následující článek: »

   Napsat komentář

   Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *