Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Na pronájmu nebytových prostor tratí Praha stamiliony

Hlavní město Praha přichází každý rok o 100 až 300 milionů korun na nevýhodných pronájmech nebytových prostor zejména v centru města. Navíc téměř polovina kanceláří není pronajata. Pronájmy kanceláří, obchodů a skladů vynáší městu průměrně 101 milionů korun.

Z tisícovky nebytových prostor pronajímal magistrát ke konci loňského roku 176 tisíc metrů čtverečních a zbylých 166 tisíc metrů bylo prázdných. Největší část nebytových prostor se nachází na Starém a Novém Městě, na sídlišti Černý most.

Analýza pražského Insititutu plánování a rozvoje (IPR) ukázala, že městu chybí jednotná metodika na stanovení nájmů. Cena většiny pronajímaných prostor se pohybuje pod minimální tržní cenou a neodráží atraktivitu lokality.

Tři čtvrtiny kanceláří v okolí Židovského města pronajímá magistrát průměrně za 101 až 200 korun za metr čtvereční, kanceláře na Starém Městě dokonce od 51 do 100 korun za metr čtvereční. Na druhou stranu obchody kolem Václavského a Staroměstského náměstí jsou pronajímány přibližně za 1 500 korun za metr čtvereční. Prázdné zůstávají například kanceláře v souboru historických domů na Malém naměstí, které dříve využíval magistrát pro své úředníky.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *