Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Na realitní trh vstoupí nový fond – Mint Central Europe Property Fund

Společnost Mint Investments připravuje ve spolupráci s mezinárodní investiční skupinou Avestus Capital Partners nový uzavřený realitní fond Mint Central Europe Property Fund (MiCEPF), který bude investovat do komerčních nemovitostí v zemích Visegrádské čtyřky.

Mint Investments, dříve působící pod názvem CEC Capital, počítá, že fond Mint Central Europe Property Fund (MiCEPF) zahájí svou činnost v příštím roce a po fondech CSIA (CSPF) a Develon (QPPH) bude v pořadí již třetím, který Mint Investments ve spolupráci se skupinou Avestus Capital Partners zřizuje

Fond MiCEPF bude mít sedmiletý investiční horizont a očekávaný čistý výnos pro investory bude na úrovni minimálně 14% ročně. Záměrem fonduje jsou investice do nemovitostí v administrativním a maloobchodním segmentu. Fond se chce soustředit nejen na nové nemovitosti, ale i na nemovitosti vyžadující restrukturace, dostavby či přestavby. 

„Vlivem ekonomické krize dosáhl nemovitostní trh ve středoevropském regionu svého dna a již nyní vykazuje známky oživení a budoucího růstu. Na trhu se začínají objevovat nemovitosti s atraktivní kombinací ceny, výnosu a potenciálu pro další rozvoj a zhodnocení. V posledních šesti měsících nás oslovila řada nových investorů – od domácích a zahraničních institucí až po velké tuzemské privátní investory – kteří mají zájem investovat do kvalitních nemovitostí generujících stabilní příjem,“ dodává Sebastien Dejanovski, partner Mint Investments. 

Zdroj: Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *