Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Nájemní bydlení frčí. Byty se pronajímají nejrychleji v historii

Drahé nemovitosti mění i trh s nájemním bydlením. Hlavně ve velkých městech se rychlost, s jakou je možné pronajmout byt, dostala na novodobá maxima. Údaje vyplývají z dat serveru Bezrealitky.cz.

Roste prý také počet lidí, kteří své nemovitosti pronajímají svépomocí. „Majitelé nemovitostí tlačí na zefektivnění celého procesu. Naprostá většina z nich dnes dává přednost zájemcům, kteří jim spolu s poptávkou zašlou také kompletní osobní profil, upřesní počet lidí v domácnosti, zda mají domácí zvířata, ale třeba i to, zda jsou kuřáci, nebo nekuřáci. Dobrovolně pak mohou doložit svou bezdlužnost výpisem z rejstříku,“ uvádí CEO Bezrealitky.cz Hendrik Meyer. „Takoví zájemci pak mají až desetkrát vyšší šanci, že si je majitel vybere. Pražský trh se v požadavcích na zájemce o bydlení začíná hodně přibližovat evropským standardům.“

Zájem o nájemní bydlení stoupá kvůli rostoucím cenám nemovitostí, zpřísněním poskytování hypoték a jejich zdražováním.

Nové byty se v nabídce dlouho neudrží a udají se v řádech několika dnů. Na serveru Bezrealitky.cz se průměrná rychlost stažení nově přidaného inzerátu, která indikuje domluvu se zájemcem, pohybuje momentálně na 7,3 dnech, což je obrovským převisem poptávky. V hlavním městě je to průměrně přes 40 zájemců na jeden byt, nejzajímavější inzeráty však sesbíraly kolem 650 reakcí.

Zdroj: Tisková zpráva Bezrealitky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *