Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Nájmy jsou v Česku stále dražší než hypotéky

I přes neustále rostoucí obtíže získat hypotéku a zvyšující se ceny nemovitostí je výhodnější platit hypotéku než nájem. V Praze jsou největší rozdíly mezi nájmy a platbou hypotéky v bytech o rozloze 66 až 80 metrů čtverečních.

Měsíční splátka hypotéky vychází v těchto bytech průměrně o 3241 korun méně než platba nájmu.“Současná politika ČNB doporučuje bankám neposkytovat hypoteční úvěr nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Zbylých 20 procent tedy klient musí hradit z vlastních dostupných finančních prostředků nebo formou úvěru. Peníze investované do vlastního bydlení jsou jednou z nejlepších možných forem investic, která navíc snižuje měsíční splátku hypotéky,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Chytrý Honza Jiří Paták.

Údaje poradenské společnosti KPMG ukazují, že v roce 2015 žilo v Česku v nájmu 22 procent lidí. Například na sousedním Slovensku to bylo 11 procent, v Polsku 16 procent, v Maďarsku 13 procent. Naopak nejvyšší podíl byl ze srovnávaných evropských zemí ve Švýcarsku (55 procent) a v Německu (48 procent).

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *