Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Nejlepší pro život je Vídeň. Nejhůř dopadl Damašek

V čele žebříčku nejlepších měst pro život se na prvním místě umístilo rakouské hlavní město Vídeň. Po sedmi letech tak sesadila z vedoucí pozice australské Melbourne. Žebříček, který vychází každý rok a zaměřuje se na veškeré aspekty života v jednotlivých městech, sestavují analytici týdeníku The Economist.

Pod drobnohledem analytiků je přibližně 140 měst z celého světa. Vídeň vyhrála hlavně kvůli obecnému poklesu extremismu a terorismu v Evropě a rostoucí bezpečnosti v hlavním rakouském městě.

Zatímco byla Evropa v posledních letech zasažena hrozbou terorismu, nyní se věci vrací k normálu,“ uvádí ve shrnutí autoři studie. Na třetím místě žebříčku se umístila japonská Ósaka. Do první desítky se ještě dostala evropská Kodaň, kanadská města Calgary, Vancouver a Toronto, australská Sydney a Adelaide a hlavní město Japonska Tokio.

Praha je v dobré společnosti

Jako jediné české město se do žebříčku dostala Praha, která obsadila 60. místo. Předběhla tak Bratislavu, Varšavu a New York se umístil jen o tři příčky výš než naše hlavní město. Nejhůře vycházejí ze žebříčku města Blízkého východu, Afriky a Asie. Nejhůře v žebříčku dopadl syrský Damašek, bangladéšská Dháka a nigerský Lagos.

Zdroj: e15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *