Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Největší rezidenční developeři válčí mezi sebou o post jedničky na trhu

Dlouholetý spor mezi majitelem společnosti Centra Group Dušanem Kunovským a majitelem společnosti Ekospol Evženem Korecem se dostal již i k soudnímu řízení. Podle Kunovského by se neměl Ekospol nazývat „lídrem bytové výstavby v Česku“. Soud však tuto stížnost tento týden zamítl.

Rozhodnutí vydal Vrchní soud v Praze. „Není přitom z tohoto pohledu podstatné, zda za to které konkrétní období je v tabulkových číslech aktuálně lepší žalobce či žalovaný, neboť tato čísla se mohou průběžně měnit. Za podstatné soud považuje, že žalovaný (vedle žalobce) patří stabilně mezi několik lídrů na českém trhu bytové výstavby,“ uvádí se v rozsudku.

Tím ale boj o pozici lídra na rekordně velkém trhu nekončí. Central Group nyní chce napadnout u soudu způsob, kterým Ekospol své byty prodává. Ekospolu scházela některá územní rozhodnutí o výstavbě. Proto se rozhodl kupříkladu velký projekt Ekocity Hostivař prodávat bez něj. Prodával tedy byty „bez papíru“, avšak od zájemců vybral pouze zálohy v řádech desetitisíců s možností od smlouvy odstoupit. Tato praxe se ale ostatním developerům nelíbila.

Ekospol se důrazně ohrazuje proti zpochybňování jeho zcela legitimní obchodní strategie a opakovanému nehoráznému naznačování, že prodává byty, které se nikdy nepostaví. Za 24letou historii, kdy má za sebou 51 úspěšně dokončených velkých projektů s více než čtyřmi tisíci byty, tento scénář nikdy nenastal,“ zopakoval tento týden opět Korec.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *