Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Nejvíce nových bytů se letos v létě prodalo na Praze 9, nejméně na Praze 2

Nejvíce nových bytů prodali developeři během letošního léta na Praze 9, celkem šlo o , a to 26 procent. Praha 10 se řadí na druhé místo v prodeji nových bytů s téměř 20 procenty a na třetím místě je Praha 5 s 19,1 procenty. Nejméně bytů se prodalo na Praze 2 (0,3 procent) a na Praze 1 (0,7 procent).

„Údaje o prodejích v jednotlivých částech Prahy mají svoji logiku. V městských obvodech Praha 9, Praha 10 či Praha 5 je totiž mnohem širší nabídka pozemků za nižší ceny a jsou to právě konečné ceny bytů, které rozhodnou o tom, zda si je klienti koupí či nikoliv,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

„Prodej bytů v okrajových lokalitách Prahy potvrzuje i prohlubující se trend, že lidé chtějí bydlet v lokalitách, které mají nejen dobrou dopravní dostupnost a občanskou vybavenost, ale i dostatek velkých zelených ploch v okolí,“ uvádí Evžen Korec.

„Za tímto svižným nárůstem stála především neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů, lepšící se ekonomická situace české ekonomiky a rekordně nízké úroky u hypoték. Očekáváme tedy, že letošní prodeje překonají loňský rok zhruba o 10 procent a v Praze se prodá 5500 až 5600 nových bytů,“ dodává Evžen Korec.

Zdroj: Tisková zpráva Ekospol

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *