Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Nové byty dochází, ceny vzrostly téměř o čtvrtinu

Podle údajů poradenské společnosti Deloitte vzrostla meziročně průměrná nabídková cena nových bytů v Praze ke konci dubna o 23 procent na 90 400 korun za metr čtvereční. Nabídka developerů se meziročně ztenčila o čtvrtinu. Z trhu zmizely menší a levnější byty.

Úroveň vyprodanosti nových bytů v hlavním městě nadále roste, a to i přesto, že doposud byly jarní měsíce pro developery hlavní sezonou. Letos se jich prodalo nejméně za poslední roky,“ uvedl manažer Deloitte Petr Hána.

Developři prodali během března a dubna 1013 nových bytů. „Aktuálně je v nabídce developerů v celé Praze pouze 738 dokončených bytů, což je nejméně za poslední čtyři roky. Dalších 2000 bytů je rozestavěných s dokončením do jednoho až dvou let. Odhadem za dva roky bude dokončeno dalších 1337 bytů, které jsou ale zatím pouze na papíře,“ doplnil jednatel portálu Cenová mapa Milan Roček.

Problémem je nedostatečná nabídka. Přestože poptávka klesla meziročně téměř o pětinu, poklesu nabídky se nevyrovná. „Zlepšení nebo změnu trendu nelze bohužel očekávat v nejbližších měsících a ani letech,“ dodal Petr Hána.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *