Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Nové byty v Praze skončí většinou pod taktovkou Čechů

Byty v Pražských novostavbách povětšinou skončí v rukou Čechů, cizinci dostanou jen každý desátý. Vyplývá to ze zkušeností firmy Ekospol, která za 27 let svého působení na trhu získala přes deset tisíc klientů. Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) ve své analýze, kterou objevil Pražský deník, tuto skutečnost potvrdil. 

Každý desátý prodaný nový byt připadne do ruky cizinci (11,6 procenta z kupujících). Největší podíl „Přestože na veřejnosti stále přetrvává názor, že nové byty ve velkém skupují cizinci a proto výrazně roste jejich cena, opak je pravdou. Drtivou většinu klientů developerských společností tvoří Češi, pouze každý desátý byt se prodá zájemci ze zahraničí. Tento podíl navíc v posledních letech rostl s tím, jak rostla celá česká ekonomika,“ vyvrací mýtus předseda představenstva společnosti EKOSPOL Evžen Korec. Ve společnosti EKOSPOL je tento podíl podle Korece pouze šesti procentní.

Evžen Korec ale tento poloviční podíl cizinců mezi kupci nových bytů od EKOSPOL vysvětluje politikou spolčenosti. „Dlouhodobě se snažíme stavět bytové projekty dostupné co největšímu množství lidí. Je obecně známo, že se český zákazník mnohem více rozhoduje podle ceny, než lidé ze západních zemí. Proto je podíl cizinců mezi našimi klienty oproti průměru na trhu poloviční,“ sdělil Korec.

když už se byt dostane do rukou cizinci, nejčastěji se jedná o Rusy a Ukrajince (dohromady z 63 procent) na třetím místě se umístili Slováci (32 procent).

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *