Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Nové byty v příštích letech zdraží

Developeři se chystají zdražit ceny nových bytů řádově o procenta v příštích letech. Podle Studie developerských společností 2014 v příštím roce plánuje zvýšení cen 52 procent developerů, v roce 2016 zdraží již 64 procent developerských společností.

„Zejména ve velkých městech má již development krizi dávno za sebou a roste rovněž poptávka, a to i po dražším a kvalitnějším bydlení. Tomu přizpůsobují developeři i své ceny. Půjde ale spíše o pozvolný nárůst cen než o výrazné skokové změny. Růstu zájmu domácností také výrazně pomáhají aktuálně rekordně nízké úrokové sazby,“ uvedl ředitel analytické společnosti CEEC Research Jiří Vacek.

„Obecně vzato se v ceně bytů projeví rostoucí náklady na pozemky, kterých na trhu rychle ubývá. Další tlaky na růst ceny spatřujeme ve zpřísňujících se stavebních normách a technických požadavcích,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Nové byty v příštích letech zdraží”

  1. Petra napsal:

    byt

    Dle mého názoru si myslím že nezdraží, spíše půjdou ceny dolů, sice jen nepatrně ale půjdou

  2. jendaaa napsal:

    byt

    Když jsem se díval na nabídku bytů na http://www.re­alitnirevoluce­.cz/inzerce, tak mi nepřišlo, že by se byty nějak zdražovaly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *