Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Novému majiteli RPG bytů se nelíbí medializace případu

Mezitím co nájemníci hornických bytů společnosti RPG Byty si nejsou jistí, kterým směrem se bude jejich situace vyvíjet, tak je naše vláda vyzvána k nezasahování do právě probíhající transakce.

V dopise adresovaný premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) se nizozemská společnost BXR Group, která je nyní nepřímým majitelem společnosti PRG byty ohrazuje proti medializaci celého případu. Ta totiž nesvědčí právě společnosti BXR Group, která oznámila prodej firmy RPG Byty společnosti Round Hill Capital.

Je nám známo, že některé osoby se pokoušejí vyvíjet na vládu tlak, aby do této transakce zasáhla. Jsme přesvědčeni, že tyto snahy jsou spíše projevem osobních zájmů než respektu k právu, a že by se jim všichni zodpovědní činitelé měli bránit,“ stojí v dopise BXR Group. Firma podle dopisu nepřímo vlastní 50 procent společnost CERCL Holdings Limited, která nepřímo vlastní stoprocentní podíl ve společnosti RPG Byty.

Druhý dopis, který premiér Sobotka dostal je od společnosti Arca Capital. Tu vlastní slovenský miliardář Pavol Krúpa, který je i minoritním vlastníkem těžařské společnosti New World Resources (NWR) vlastnícím OKD. „Pana Sobotku považujeme za činitele odpovědného za privatizační transakci OKD, kdy stát přišel o desítky miliard, kupující získal majetek téměř zadarmo a desetitisíce nájemníků hornických bytů bylo podvedeno,“ napsala v dopise Arca Capital.

Cena obřího prodeje 43.083 bývalých hornických bytů OKD není známa. Hovoří se však o několika miliardách korun.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *