Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Nový územní plán Prahy jen tak hotov nebude

Pražský magistrát již rok zpracovává připomínky ke konceptu nového územního plánu. Těchto připomínek lidé podali více než 16 000. Podle stávajících odhadů by se mohlo zastupitelstvo dostat k projednání navrhovaných změn v létě tohoto roku.

Většina námitek občanů se týká drobných parcel, část podnětů se však věnuje také několika dlouhodobě diskutovaným problémům, jako je například golf v Klánovickém lese nebo trasa pražského okruhu z Ruzyně přes Suchdol do Březiněvsi. Úřad ke každému podnětu připraví odborné stanovisko, o přijetí nebo zamítnutí pak musí rozhodnout zastupitelstvo hlavního města.

Původně se počítalo s tím, že koncept nového územního plánu schválí ještě minulé vedení města. Odhadovalo se, že nový plán začne platit v roce 2012. Tento termín se ale zřejmě nestihne. Zastupitelstvo by moho dostat podklady k posouzení v létě tohoto roku a po schválení konceptu nového územního plánu bude teprve zpracován konečný návrh.

Nový územní plán by měl postihnout rozvoj města v dalších asi 15 až 20 letech. Počítá s novou trasou metra D a rozvojem tramvajových a železničních tratí. Zahrnuje výstavbu vnitřního i vnějšího okruhu, rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod nebo tunelové propojení Masarykova a smíchovského nádraží.

Zdroj:
Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *