Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

O hotely v centru Prahy je menší zájem. Může za to Airbnb

Během léta klesla obsazenost hotelů v Praze a místní podnikatelé za to viní sdílené ubytování typu Airbnb. Radní Prahy 1 dokonce proti takovému ubytování sepisují petici.

V červenci se podle údajů Asociace hotelů a restaurací snížila obsazenost hotelů v Praze o 4,4 procenta. Viník je podle hoteliérů jasný. Je to sdílené ubytování. Petice, kterou radní Prahy 1 organizují, je hlavně kvůli hluku, který neregistrovaní návštěvníci v domech tropí.

Pražské Olympik Hotels zaznamenaly za letní měsíce úbytek klientů do dvou procent. „Největší podíl na úbytku ubytovaných klientů v našich hotelech má služba Airbnb,“ potvrdil ředitel Olympik Hotels Vlastislav Šos.

Za poslední čtyři roky se zároveň zvýšil počet stížností na klienty sdílených ubytovacích služeb v centru Prahy. Finanční správa už si na podnikatele poskytující sdílené ubytování posvítila a snaží se vymoci daně, které mají platit.

Praha také tlačí na novelu zákona, která by zahrnovala například omezení doby, po kterou by bylo možné byt během roku krátkodobě pronajímat.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *