Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

O příspěvek na bydlení mohou někteří lidé přijít

Od roku 2013 by mělo se mělo ušetřit osm set milionů korun ročně tím, že se zruší jedna z dávek v hmotné nouzi – doplatku na bydlení.

Úspora totiž vznikne tím, že se doplatek na bydlení sloučí s podobnou dávkou státní sociální podpory, tedy s příspěvkem na bydlení a právě příjemce této dávky bude stát krátit.

Dnes jsou tyto dávky posuzovány, administrovány i vypláceny paralelně. Řešení MPSV spočívá v tom, že dojde ke sloučení dávek a vznikne jedna – příspěvek na bydlení, který bude součástí dávek v hmotné nouzi,“ řekla online deníku Aktuálně.cz mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Sloučením těchto dávek a sjednocením parametrů bude zachováno to, že sociálně nejslabší nebudou postiženi, ale těm dalším může být příspěvek zkrácen, nebo nebude všem přiznán. To je ono technické nastavení, na kterém se pracuje,“ doplnila dále Plívová.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “O příspěvek na bydlení mohou někteří lidé přijít”

  1. pavel napsal:

    doplatek na bydlení

    me sebrali doplatek na bydlení protože bydlím v podnajmu a majitel mi nechce dat trvale bydliste tak mi socialka sebrala penize na bydleni nevite nekdo radu jak je ziskat mam najem jedenact tisic a beru devet tak jak mam zit s malimi detmi to nechapu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *