Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

O vrácení poplatku požádalo už 310 tisíc lidí. První žaloby budou v červnu

Vrácení poplatku za vedení úvěru žádá přes tři největší iniciativy 310 tisíc klientů bank. Přihlásit se o poplatek zpět bylo možné do konce dubna, ale lidé své plné moci stále ještě posílají. První žaloby na banky iniciativy plánují podat v červnu.

„Jakmile obdržíme reakci banky na naši výzvu, které jsou zatím zamítavé, zkontaktujeme naše klienty s tím, aby nám udělili souhlas s podáním žaloby k soudu a zároveň uhradili soudní poplatek na k tomu zvláště zřízený účet. První vlnu žalob k soudu plánujeme v první polovině června a další budou navazovat, jakmile nám klienti udělí souhlas se žalobou a uhradí soudní poplatek,“ uvedl provozovatel služby Poplatkyzpět.cz Daniel Paľko.

Minulý měsíc se Obvodní soud pro Prahu 5 v kauze ohledně vrácení úvěrových poplatků postavil na stranu klienta. Hypoteční banka bude muset Michalu Novákovi vrátit 4 200 korun, které zaplatil bance za vedení úvěrového účtu. Rizikem je však navýšení ostatních poplatků nebo úrokových sazeb u hypotečních úvěrů.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “O vrácení poplatku požádalo už 310 tisíc lidí. První žaloby budou v červnu”

  1. -=Ethan_Hunt=- napsal:

    Nemate sanci !!!

    Si delate regraci na vyzvu banka reaguje tak ze nic nevrati.Jedeni reseni je podat zalobu kdy vy musite taplatit soudni poplatky a kdyz prohrajete zaplatite víc nez ste chteli dosta.Neni sance i kdyz je 300 000 lidi pro vraceni poplatku.Jeden vyhranej spor nic neznamena pokud to neni vylozene dane zakonem coz v nasi zemy neni v tom je ten problem a banky to vedi!!! Bankam jde tedka o moc penez co by museli vratit ty radsi podplatej kde koho a kdo si mysli ze soudce nejde podmaznout je naivní v nasi zemy jde podplatit kazdej to si uvedomte.Lepsi je pri novem uzavirani se uz ve smlouve vyhnout a trvat na vyskrtnuti poplatku.A taky na zmenu zakona pak by se dalo uspet hromadne u soudu ale to ze jeden clovek vyhraje nad bankou je uplne prd.A kdo si mysli ze to je prulom je naivní snílek a asi nezije v ceske republice(bananova republika)Ja radsi uzelim to resit soddni cestou jelikoz bych pak jeste prisel o dalsi penize a nikdo my na 100% uspech nezaruci mozna ze z tech 300 000 lidi uspeje jen hrstka lidi ale to ze to budu ja to nevím.To je pak jako si koupit los bud vyhraju nebo ne.Dekuji pekne ale na tohle se normalni clovek muze vykaslat.

  2. tla napsal:

    A nevíte také, jaké bude počasí druhý a třetí týden v červenci?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *