Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Od ledna dochází ke změnám ve výši příspěvku na bydlení

Od ledna 2011 dojde ke změně v metodice přiznávání příspěvku na bydlení i náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti vzniklé pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Měnit se bude i výše příspěvků.

Průměrný výdělek rozhodný pro výpočet náhrady a pro výpočet náhrady nákladů na výživu pozůstalých se zvyšuje od nového roku o 3,9 procenta. Úprava náhrady se neprovede, vznikl-li nárok na náhradu a na náhradu nákladů na výživu pozůstalých po 31. prosinci 2010. Návrh nařízení předložil vládě ministr práce a sociálních věcí spolu s ministrem spravedlnosti a předsedou Legislativní rady vlády ČR. Náhrady se zvyšují stejnou měrou a ve stejných termínech jako u procentní výměry důchodů podle zákona o důchodovém pojištění.

Změny v příspěvku na bydlení

Od ledna 2011 se mění výše normativních nákladů na bydlení, podle kterých se stanovuje výše příspěvku na bydlení, přičemž jeho výše se bude průběžně měnil podle vývoje cen bydlení. Pro navýšení příspěvků v následujícím roce má Ministerstvo práce a sociálních věcí připraveno navíc 671 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva MPSV

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *