Sobota 20. ledna. Svátek má Ilona.

Orco stále pokračuje v přípravách developerského projektu v pražských Bubnech

Developerská společnost, která se v současnosti potýká s finančními potížemi způsobenými vysokým zadlužením, dále připravuje rozsáhlý realitní projekt v Praze-Bubnech. Na místě bývalého nádraží a na přilehlých pozemcích tam má na 27 hektarech vzniknout kancelářský, bytový a obchodní komplex.

Orco již v minulosti odhadlo, že výstavba celého komplexu si vyžádá náklady kolem 70 miliard korun. Developerská společnost Orco nepočítá s tím, že by celé území zvládl zastavět sama. V sousedství pozemků Orca plánuje výstavbu také společnost Prominecon Group, ještě do loňského prosince Navatyp Group. Podle manažera firmy Orco architekti obou firem od konce roku 2009 připravují k celému území společnou studii. 

Částečně v rozporu s informacemi o pokračujících přípravách výstavby je snaha Orca prodat budovu bývalých Elektrických podniků, která se nachází nedaleko bývalého nádraží Praha – Bubny. "Firma nabízí nemovitost Městské části Praha 7 aktuálně za 645 mil. Kč, tedy o 40 milionů levněji než před měsícem," řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Petra Zdeňková.

Zdroj:
Stavební fórum

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *