Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

OSMD představilo návrh zákona o sociálním bydlení

Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) vytvořilo zákon o sociálním bydlení. Navrhují zavést novou koncepci zajištění sociálního bydlení ze strany státu.

V současné době je situace v oblasti bydlení řešena zbytečně vysokými státními dotacemi do zcela neefektivních a korupčně zneužitelných projektů, které jsou v rozporu s mezinárodními standardy. Hrozí dokonce, že stát bude nucen přistoupit k odškodnění těch, kteří jsou současnou situací poškozeni,“ vysvětluje RNDr. Tomislav Šimeček, předseda OSMD.

Nový systém by zavedl adresné sociální dávky, které by pomohly tzv. osobám v nezaviněné nouzi překlenout dočasné finanční obtíže. Žádná domácnost v nezaviněné nouzi nebude muset vydávat na své bydlení v bytě přiměřené velikosti odpovídající úrovně více než 25 % disponibilních příjmů.

Tento zákon vznikl v reakci na dopady zákona 107/2006 Sb., o jednostranném zvyšování nájemného – tzv. regulaci nájemného. Návrh nového zákona může pomoci s řešením situace po úplné deregulaci nájemného, podporuje finančně znevýhodněné osoby, ale na druhou stranu podporuje tržní mechanismy v oblasti nájemního bydlení.

Zdroj:
Tisková zpráva OSMD

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *