Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Ostravsko bylo v prvním čtvrtletí jediným regionem, kde objem hypoték meziročně vzrostl

Z regionálních statistik Ministerstva pro místní rozvoj vyplývá, že jediným regionem, kde se hypotečním bankám dařilo v meziročním srovnání ve druhém kvartále růst byl Moravskoslezský kraj. Objem poskytnutých hypoték tu vzrostl o 6,2 %.

Míra nezaměstnanosti se díky ekonomické recesi v Moravskoslezském kraji opět vyhoupla nad 10% hranici. I přes negativní vývoj ukazatele nezaměstnanosti a klesajícímu počtu obyvatel celkový objem hypoték poskytnutých v prvním čtvrtletí letošního roku v Moravskoslezském kraji dle statistik MMR vzrostl oproti předchozímu čtvrtletí o 6,2 % na 1,21 miliard korun. Zvýšila se také průměrná částka hypotečního úvěru v kraji na 1 531 000 Kč.

Ekonomická recese se promítla také do cen nemovitostí. Zatímco ceny kvalitních cihlových bytů v dobrých lokalitách (Ostrava – Poruba nebo podhůří Beskyd) více méně stagnují, ceny v lokalitách s nedostatečnou infrastrukturou, či vysokou nezaměstnaností klesají. Svou cenu si dlouhodobě také udržují rodinné domy. „Mezi klienty je největší zájem o domy k rekonstrukci kolem 1 milionu Kč a domy v dobrém stavu za 2 – 2,5 milionu Kč. Naopak o domy z developerských projektů s cenami nad pět milionů korun nebo nadstandardní byty v centru Ostravy za ceny přesahující 50.000 Kč/m2 není příliš velký zájem,“ komentuje Jan Fux.

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *