Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Písničtí stále bojují o své byty

Boj nájemníků pražského sídliště v Písnici pokračuje dál. V tuto chvíli podávají žalobu na ČEZ ohledně dávného převodu svých domů. Pokud by spor vyhráli, pak by neplatil ani následný prodej, který je po soutěži přisoudil firmě finančníka Pavola Krúpy.

Krúpa zase ve svém tažení proti miliardářovi Bakalovi hodlá využít sv§j nynější status majitele a pronajimatele bytů. Majitel Arca capital napadá fakt, že bývalý uhlobaron získal díky podezřele levné privatizaci pod cenou desítky tisíc bytů.

Přitom právě koupě 739 bytů od ČEZu na pražském sídlišti Písnice, která vyjde na 1,3 miliardy korun, může Krúpu přirovnat ke stejnému kroku jako udělal Bakala před ním.

Nájemníci však stále doufají, že privatizaci zruší a byty třeba získá město, jež k nim bude vstřícnější než soukromý investor. „Bydlí tu hlavně lidé, kteří se stěhovali už v 80. letech. Dnes je mnoho z nich před důchodem, nemají peníze na koupi bytu, nemůžou si vzít hypotéku. Chtějí co nejdéle udržet vstřícné nájemní podmínky,“ vysvětluje zástupce nájemníků z iniciativy Moje Písnice Ondřej Václavík.

Zdroj: idnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *