Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Placení vodovodních přípojek? Podle vodařů zamezení diskriminace

Ministerstvo zemědělství chce, aby opravu vodovodních a kanalizačních přípojek platili majitelé nemovitosti a ne vodárenské společnosti. Ty tento návrh obhajují jako boj s diskriminací a možnost ke snížení ceny vodného a stočného.

Návrh ministra zemědělství Petra Bendla se potýká s ostrou kritikou, protože náklady na opravu by mohly šplhat až ke desítkám tisícům korun. S návrhem samozřejmě souhlasí vodaři. „Pakliže přípojka patří určitému vlastníkovi, tak on by se měl postarat o to, aby hradil její rekonstrukci a případně její obnovu,“ řekl iDNES.cz předseda představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací František Barák a doplňuje: „Ostatní spotřebitelé ve svém vodném a stočném platili rekonstrukci přípojek konkrétních vlastníků. Vlastník si koupí nemovitost s přípojkou, takže je povinen ji udržovat a zajistit její provozuschopnost.

Podle Baráka by dokonce mohla klesnout cena vody, protože náklady na výrobu a odkanalizování vody klesnou o ty náklady, které byly v minulosti vydány za rekonstrukci a obnovu přípojek. Podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací Ondřeje Pokorného však tento argument není správný, protože náklady na správu přípojek jsou jen zanedbatelnou položkou z celkové kalkulace.

Zdroj: iDnes

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *