Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Letošní rok je ve znamení hypoték. Jejich počet v pololetí vzrostl o 22 procent

26.07.2013

Letošní rok je rozhdoně pro hypoteční trh jeden z nejlepších. Hypoteční banky poskytly za první pololetí občanům, firmám i obcím a městům 44 856 hypoték za 84,5 miliardy korun. Počty tedy narostly o 22 procent a objemy o pětinu. Údaje zveřejnilo ministerstvo pro místní rozvoj.

První pololetí 2013 je ve znamení vysokého zájmu klientů o financování bydlení prostřednictvím hypotečních úvěrů. Přesto, že do hodnot jsou promítnuty i refinancované úvěry, dle našich odhadů zcela nově sjednané úvěry vzrostly o více než desetinu proti stejnému období loni. Tyto hodnoty potvrzují, že i v období stagnace ekonomiky vnímají lidé pořízení vlastního bydlení jako jednu ze základních potřeb a dobrou investici,“ uvedl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil. Podle Hypoteční banky během půl roku stoupl hypoteční trh o 15 procent.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Letošní rok je ve znamení hypoték. Jejich počet v pololetí vzrostl o 22 procent”

  1. Knollová napsal:

    Cena nemovitosti

    článek pojednává o tomto roku, jako o roku hypoték. Máte v plánu koupit či prodat nemovitost? Podívejte se na stránky http://www.odhadonline.cz, myslím si, že tam najdete důležité informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *