Sobota 22. února. Svátek má Petr.

Podvodníci našli opět skulinku jak ukrást nemovitost

Podvodníci našli nový způsob jak nabýt nemovitost, falšují totiž podpisy na smlouvách. Podle katastrální vyhlášky jsou podpisy na smlouvách považovány za pravé, pokud jsou úředně ověřené. Katastrální úřad nemá možnost prověřit pravost úředně ověřeného podpisu.

Ověřování provádí notář, Czech point, pošty, matriky i zastupitelské úřady v zahraničí. „Ač by to tak býti nemělo, z logiky vyplývá, že čas ke kontrole pravosti občanského průkazu má poštovní úředník za přepážkou mezi příjmem zásilek a prodejem stíracích losů značně menší než hodnotově stejný „ověřovatel“ v podobě notáře,“ uvedl Patrik Nacher ze serveru bankovnipoplatky.com.

„Aby se vlastník mohl bránit podvodům, úředním chybám a exekucím, musí především o změnách na svém majetku vědět. Již 52. den od podvodu může aktuálně nový vlastník (i zloděj nemovitostí) poměrně úspěšně tvrdit, že je právoplatným a velmi složitě a draze zpochybnitelným majitelem. Po lhůtě 3 let od zápisu do katastru nemovitostí bude jakákoliv obrana majetku neúspěšná a tedy zbytečná,“ uvedl Michal Klusák, právník serveru Katastr365.cz  

Zdroj: iDnes.cz

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *