Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Pojišťovny evidují rostoucí počet vloupání do bytu

Jak Generali, tak Česká pojišťovna zaznamenaly v uplynulých měsících rostoucí počet vloupání. Podle České pojišťovny zloději denně „navštíví“ téměř 40 domácností u nich pojištěných.

Podle statistik pojišťovny Generali v letošním roce hrají v počtu i celkové výši způsobených škod prim škody způsobené rozmary počasí. Nicméně výrazný nárůst počtu pojistných událostí pojišťovna zaznamenala také v souvislosti s krádeží, vloupáním nebo odcizením. Zatímco v minulém roce nahlásili klienti Generali přes 2000 uvedených pojistných událostí za 32 milionů korun, za prvních pět měsíců letošního roku činil jejich počet přibližně 1200, přičemž celková škoda vyskočila na 38 miliónů korun!
 
Česká pojišťovna během prvních pěti měsíců letošního roku zaznamenala 5863 případů vloupání do domů a bytů, což meziročně představuje nárůst o 6,6 %. Poškozeným klientům za uvedené období pojišťovna údajně vyplatila stovky milionů korun.

Česká pojišťovna klientům, kteří se stali obětí vloupání radí, aby sepsali seznam toho, co všechno jim zmizelo. A to ještě v době, kdy probíhá policejní vyšetřování, nebož poté, co od policie dostanou závěrečné usnesení už mají pouze tři dny na to, aby se proti němu odvolali. Pojišťovna také upozorňuje na to, že pokud není zřejmé, že zloději pronikli do bytu násilím (rozbili okno, vypáčili dveře apod.), je třeba, aby majitel pojištěného objektu trval na policejní expertize. V opačném případě podstupuje riziko, že pojišťovna škodu neuzná a odmítne klientovi vyplatit pojistné plnění.
.
Zdroj:
Tiskové zprávy Generali a České pojišťovny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *