Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Politiky vábí bytová krize. Chystají se rozhazovat miliardy

Bytová krize se stává volebním tématem číslo jedna. Politici ovšem místo zjednodušení zákonů pro výstavbu nových bytů vymýšlejí způsoby, jak utratit další miliardy z veřejných rozpočtů.


„Podporujeme posílení Státního fondu rozvoje bydlení tak, aby poskytoval dlouhodobé bezúročné půjčky mladým rodinám. Byl by to pro ně doplňkový zdroj prostředků na pořízení vlastního bydlení,“ uvádí kupříkladu Jan Chvojka, šéf poslaneckého klubu ČSSD.

Případná společná vláda ANO a ČSSD uvažuje o finančních injekcích a dotažení zákona o sociálním bydlení. Podle něj by obce opět musely stavět „sociální byty“ a starat se o vlastní bytový fond včetně všech negativ s tím spojených.

Patrik Nacher, kandidát ANO na pražského primátora, se chce vrátit k modelu jednoho stavebního úřadu pro velké pražské projekty. To by mohlo učinit rozhodování o výstavbě rychlejší a předvídatelnější. Tento přístup podporuje i pražská koalice TOP 09 a STAN.

Sociální bydlení a obecní výstavbu bytů chtějí podporovat i Piráti. „Je potřeba zjednodušit stavební řízení a podpořit výstavbu obecního nájemního bydlení, družstevní bydlení a soukromé investice s nabídkou sociálního bydlení,“ uvedla Olga Richterová, poslankyně Pirátů.

Zdroj: E15.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *