Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Poprvé po 22 letech se v Česku neotevře žádné obchodní centrum

Od roku 1995 se v Česku každý rok otevřelo minimálně jedno obchodní centrum. Příští rok nastane ale změna a investoři žádné nové centrum neotevřou. Poté se spustí smršť a v následujících pěti letech se postupně otevřou obchodní centra v Plzni, Zlíně, Brně, Ostravě a Praze.

V České republice je nyní celkem 101 obchodních center jejichž obchodní plocha dosahuje 2,325 milionu metrů čtverečních. Letos nově přibylo 57.850 m2 zejména šlo o rozšíření IGY Centra České Budějovice, Centralu Jablonec a pražského centra Chodov.

Momentálně na trhu dominují dva druhy výstaveb. Prvním je rozšiřování stávajících obchodních center a druhým je výstavba nových multifunkčních budov přímo ve středu měst.

Příkladem podobných center je projekt v Plzni podél ulice Americká. Pozice v centru města přináší výhodu velmi dobrého napojení na městskou hromadnou dopravu. S tím také souvisí další trend, a to výstavba projektů na dopravních uzlech s výrazným zastoupením služeb a gastronomie,“ uvedl Jan Kotrbáček z Cushman & Wakefield.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *