Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Poslanci si chtějí posvítit na Airbnb

Krátkodobé ubytování dlouhodobě trápí obyvatele Prahy, magistrát i Prahu 1. Poslanci připravují řadu legislativních změn, které by měly krátkodobé ubytování regulovat.

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek navrhuje, aby bylo SVJ ve stanovách umožněno krátkodobé pronájmy zakázat. To by však podle Jana Vobořila z neziskové organizaci Iuridicum Remedium nemuselo obstát před Ústavním soudem. Petr Dolínek z ČSSD zase přišel s návrhem, aby byla regulována povinnost ubytovacích platforem zveřejňovat informace o ubytování. Hlavní město chce do budoucna zavést časové omezení, přičemž by jednotlivé obce měly možnost parametry přesně nastavit dle svých potřeb vyhláškou.

Navíc postihne Airbnb a podobné platformy sedmiprocentní digitální daň, od příštího roku se bude i z ubytovacích kapacit krátkodobých pronájmů platit ubytovací poplatek. Podle analýzy městského Institutu plánování a rozvoje z loňského roku je v nejužším centru Prahy pronajímána stylem Airbnb zhruba pětina bytů. Na trhu působí kromě známého Airbnb také Flipkey, HomeAway, House Trip, Vacation Rentals či Vrbo.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *