EUR 25.700

USD 22.127

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.700

USD 22.127

Text: Veronika Hejná

25. 11. 2019

Poslanci si chtějí posvítit na Airbnb

 

Krátkodobé ubytování dlouhodobě trápí obyvatele Prahy, magistrát i Prahu 1. Poslanci připravují řadu legislativních změn, které by měly krátkodobé ubytování regulovat. 

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek navrhuje, aby bylo SVJ ve stanovách umožněno krátkodobé pronájmy zakázat. To by však podle Jana Vobořila z neziskové organizaci Iuridicum Remedium nemuselo obstát před Ústavním soudem. Petr Dolínek z ČSSD zase přišel s návrhem, aby byla regulována povinnost ubytovacích platforem zveřejňovat informace o ubytování. Hlavní město chce do budoucna zavést časové omezení, přičemž by jednotlivé obce měly možnost parametry přesně nastavit dle svých potřeb vyhláškou.

Navíc postihne Airbnb a podobné platformy sedmiprocentní digitální daň, od příštího roku se bude i z ubytovacích kapacit krátkodobých pronájmů platit ubytovací poplatek. Podle analýzy městského Institutu plánování a rozvoje z loňského roku je v nejužším centru Prahy pronajímána stylem Airbnb zhruba pětina bytů. Na trhu působí kromě známého Airbnb také Flipkey, HomeAway, House Trip, Vacation Rentals či Vrbo.

Zdroj: iDnes.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Regulace Airbnb rekolaudace

Regulace Airbnb: Diskutuje se i povinnost rekolaudace

Foto: Shutterstock Proočkovanost populace proti koronaviru roste a platformy sdíleného ubytování jako např. Airbnb evidují nové rezervace ubytování. Na stole je nyní kromě dříve navržených opatření i povinnost reakolaudace bytu ve sdíleném ubytování na příslušnou provozovnu.

Text: Veronika Hejná

14. 07. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.