Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Pozemky docházejí. Developeři chtějí stavět na brownfieldech

V popředí zájmu developerů jsou staré průmyslové areály. Takzvané brownfieldy jsou sice rizikovější, kvůli možné ekologické zátěži, ale vzhledem k nedostatku více vyhovujících pozemků, jeví developeři o taková místa velký zájem.

Řada brownfieldů se nachází v atraktivních lokalitách blíže centrům měst, jsou tedy pro developery svým umístěním zajímavější především pro bytový a retailový development,“ řekl Jan Hospodář, řídící partner poradenské společnosti 108 Investment Advisory.

Staré průmyslové lokality lákají developery

Momentálně se na akvizice brownfieldů zaměřuje většina velkých developerů. V Praze je  v přípravě výstavbu 84 tisíc bytů. Podle společnosti Central Group má šedesát procent z těchto bytů vzniknout ve starých průmyslových lokalitách.

Rizika spojená s ekologickou zátěží pozemky a areály výrazně prodražují. Typicky například v areálu po Barvách Tebas nebo po Nákladovém nádraží Žižkov jsou náklady na dekontaminaci logicky velmi vysoké. Máme i pozemky, kde odhadované náklady na sanaci a dekontaminaci jsou ve stejné výši nebo dokonce vyšší než samotná cena pozemku,“ uvedla mluvčí Central Group Marcela Fialková.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *