Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Praha je pro investory atraktivní

Hlavní město České republiky je v hledáčku investorů. Dostala se mezi dvacítku nejatraktivnějších měst Evropy. V žebříčku se Praha umístila výš než například Milán nebo Curych. Ukázal to průzkum Emerging Trends in Real Estate: Europe 2019 poradenské společnosti PwC.

Investoři se na realitním trhu zaměří primárně na hledání bezpečných investic, které budou generovat stabilní příjem. Kladou také důraz na dlouhodobou udržitelnost, na environmentální aspekt a společenskou hodnotu.

Investoři začínají přemýšlet o Praze ne příliš odlišně od západoevropských trhů,“ říká Richard Jones, poradce pro trh s nemovitostmi PwC. „Ceny nemovitostí sice dosahují téměř svého maxima, ale zároveň je tu mnoho atraktivních příležitostí pro akvizice.“

Prah za sebou v žebříčku nechala mnoho evropských měst, jako například Curych, Stockholm nebo Milán a v regionu střední a východní Evropy se stala vůbec nejlépe hodnoceným městem.

Na prvním místě žebříčku atraktivity velkých evropských měst z hlediska perspektivních investičních a developerských příležitostí letos vede Lisabon.

Zdroj: Tisková zpráva PwC

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *